Matematik tarih şeridi Nasıl yapılır örnek ödevler resimler

Örnek tarih şeridi ödevleri, tarih şeridi fotoğraflar.

7.  sınıf öğrencilerimden Ayşegül ödevini yaparken izlediği yolu yaptıklarını size yardımcı olması için bir yazıya çevirdi. Umarım faydalı olur...

 

Sevgili arkadaşlar. Ben bu yazımda size matematik tarih şeridinin Nasıl yapıldığını ve kendi projemin yapım sürecinden bahsedeceğim.
Hazırlamış olduğum tarih şeridinde ilk önce 8 matematikçinin hayatını tarih sırasına dikkat ederek hayatlarını ve resimlerini araştırdım çıktısını aldım. Matematikçilere karar verdikten sonra. Yapım aşamasına geçtim. Bunun için Pembe mukavva ve karton aldım.
Mukavva kartonumu kenarda beklettim pembe kartonda 7-8 cm aralıkla çizgi çektim başlığı yazmak için başlığımı "tarih şeridi" diye kalın harfler ile yazdım.
Matematikçilerin doğdukları yılları yazmak için uzun tarih şeridi çubuğu yaptım. Resimleri tarih sırasına göre uzun çizginin üzerine yapıştırdım ve doğdukları yılları yazdım altına yazdım. Resimlerin altına ise matematikçilerin isimlerini yazdım.
Sonra tarih şeridini mukavva kartonun üzerine yapıştırdım.ve mukavva kartonu tarih şeridinin boyutuna göre kestim. Başlıkları ve yazıları renkli kalemlerle süsledim. Artık tarih şeridim hazır.
Öğretmenimiz ödevin yanında raporda istediğinden raporumu hazırlamaya geçtim.


Raporda konu başlıkları
Ödevin amacı
Çalışma planı: yaptığım çalışmaların tarihleri.
Çalışma sonuçları : Tarih şeridimden bahsettiğim bölüm.
Yorum kısmı : Yaparken karşılaştığım zorluklar, kimden yardım aldım gibi...
Kaynakça :

Trabzonlu Ayşegül DEMİRCİ 7/B

 

Matematik tarih şeridi proje ödevi örnek resim ve fotoğrafları...

 

 

 Öğretmeninizin değerlendirme kriterlerini iyi öğrenin.

Proje değerlendirme Formu örneğini inceleyebilirsiniz. indiR 

Proje sunumu

Projenizi sınıfta sunarken hayal gücünüzü zorlayın bir drama tiyatro yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan yardım alarak sunumunuzu renklendirebilirsiniz.

Son Bir Tavsiye.

En iyi çalışma Özgün olan çalışmadır. Bu sayfada sadece siz bir yol gösterdik projenin tasarımı özellikle sunumu size kalmış.