Sitemizin takipçisi olan bir velinin yöneltiği bir soruya cevap

 Soru :

 Merhabalar ben bu sene altıncı sınıf okuyacak bir öğrenci annesiyim çocuğumun ilkokuldan itibaren matematik problemi var zaten temel olarak da iyi bir başlangıç yaptığını düşünmüyorum keza aynı  4.sınıfa kadar aynı sınıfta okuduğu tüm arkadaşları aynı dertten muzdarip ben geçte olsa bu soruna bir çözüm bulmak istiyorum ama öneriye ihtiyacım var kimileri özel ders diyor kimileri dershane kararsızlık içindeyim bir çözüm arayım derken sitenize rastladım öneri almak istedim yardımcı olursanız sevinirim. 

 

CEVAP:
Öğrencilerin yeteneklerine, algılarının açık olmasına göre öğrenci matematik noktasında ikisine ihtiyaç duymadan başarı sağlıyabiliyor.
Düzenli kitap okuma alışkanlığı varsa ve temel matematik kavramlarını biliyorsa  5.sınıf matematik notu iyi ise çok sorun yaşamaz.
 
 
* Fakat Bazı öğrenciler onları düzene koyacak birine ihtiyaç duyarlar eğer siz ilgilenemiyorsanız dershaneler bu işi iyi yapıyor. Tabi ki dershane tercihide önemli. Bazı öğrenciler ise dershaneyi sosyal etkinlik amaçlı kullanabiliyor. Sadece gidip geliyor.Böyle bir durumda dershane hiç verim vermez. Dershaneler kar amaçlı kurumlardır. Bunu farketmeniz uzun sürebilir.
 
*Son durum ise öğrencinin temel matematiği eksikse ve özel ders aldırabilme imkanınız varsa en verimli olan özel ders aldırmaktır. Fakat bu biraz külfetli olabilir.
 
İmkanlarınıza ve öğrencinizin durumuna göre bir tercih yapabilirsiniz.Öğrenciyi tanımadan bu konulara karar vermek çok zor.