Premium Joomla Template by iPage

Define Adası kitabı kitap özeti Robert Louis Stevenson KISA ÖZET

Kategori: KİTAP ÖZETLERİ

Define Adası   kitabı kitap özeti Robert Louis Stevenson KISA ÖZET

Define Adası 

Robert Louis Stevenson KISA ÖZET

Kitap Hakkında Bilgi:
Define Adası İskoçyalı yazar Robert Louis Stevenson’un yazdığı bir macera romanıdır.  Ayrı bir kitap olarak 1883 senesinde çıkan bu yapıt, daha önce 1881-1882 yıllarında bir çocuk dergisinde diziler halinde yayınlanmıştır.

 Tüm romanların belki de en çok işlenenidir. Tropikal adalar, x işaretli hazine haritaları ile tek gözü kör ve bantlı, bir eli kancalı, omuzunda papağanı ile belleğimizde canlandırdığımız korsan kavramları üzerinde Define Adasının büyük etkisi olmuştur.

 

  

Stevenson Define Adası’nı yazmaya başladığında 30 yaşındaydı, bu onun bir romancı olarak ilk başarısı olacaktı. İlk onbeş bölüm 1881′de İskoçya yaylalarında bulunan Braemar’da yazıldı.

Kitap Özeti:

XVIII. yüzyılın ikinci yarısı okyanusların korsan kaynadığı, uzak adaların inanılmaz maceralara sahne olduğu bir dönemdi. Jim Hawkins, bu karışık günlerde ailesiyle birlikte İngiltere’nin güney kıyılarındaki Amiral Benbow Hanı’nda yaşamaktaydı.

 Yolu Amiral Benbow’a düşen Billy Bones isimli eski bir korsan, hanı işleterek kıt kanaat geçinen ailenin yaşamını değiştirecektir. Bones’un korsan Flint’in definesinin yerini gösteren bir haritası vardır ve bu harita bir bela mıknatısı gibi bütün korkunç korsanları hana çeker. Harita bir raslantı sonucu Jim Hawkins’in eline geçer ve heyecanlı bir define avı başlar.

 

 

Define Adası ,Robert Louis Stevenson , kitabı, kitap özeti, kitap ,özeti DETAYLI ,Kitabı ,Hakkında, Kısaca Bilgi,Yüz Temel Eser Özetleri, Kitap Özetleri, Roman Özetleri, Yüz Temel Eser, Özetü,kitabı, kısa, uzun, açıklamalı, özet, özeti,kahramanı, kahramanları, yazarı, hikayesi, anafikri, kanusu, ana konusu, önermesi, özelliği, içeriği, türkçe, edebiyat, ödev, ödev,i, nedir, nasıl, niçin, ne, neden, nasıl, hangisi, kim, kimdir, kitabı ne hakkındandır, hakıında, ile, ilgili , bilgi, açıklama, yardım,

Gösterim: 19198

Yorumlar   

Muhammed Talha Çelik
#5 Muhammed Talha Çelik 26-10-2014 10:50
Çok işime yaradı tşk :-D
Alıntı
seher apuhan
+1 #4 seher apuhan 23-02-2014 11:11
çok sagol işime çok yaradı
Alıntı
mehmet emre
+5 #3 mehmet emre 11-12-2012 15:15
YAAA DEVAMI YOK MU
Alıntı
elif
+7 #2 elif 22-11-2012 07:39
çok kısa olmuş...
Alıntı
hasan
-1 #1 hasan 16-10-2012 14:30
cok güzel harika prostite
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile