Chrome 19 Yeni Özellikleri, Hızı ve Değişiklikleri Hakkında Bilgi

Tarayıcı pazarına çıktığı günden beri tüm rakiplerini tedirgin eden Chrome tarayıcısı beklenildiği gibi zirveye oynamaya devam ediyor. Şuan ülkemizde internete girenlerin büyük bir kısmı Google Chrome tarayıcısını kullanmaktadır. Chrome yeni nesil sürümü Chrome 19 ile neleri değiştirdi, bünyesine hangi yeni özellikleri kattı, yeni Chrom’un hızı ne kadar?

Google’ın popüler web tarayıcısı Chrome’un yeni sürümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Son sürüm Chrome 19′da dikkat çeken yenilikler arasında yer imlerinizi, parolalarınızı, eklentilerinizi ve açık sekmeleri diğer bilgisayarlarla ve mobil cihazlarla eşitleyebilmek var. Peki Chrome 19, Google’ın söz verdiği gibi hız geliştirmeleri de sunuyor mu?

Chrome 19′un V8 Javascript motoru, Chrome 18′inkine göre çok daha verimli çalışıyor. Chrome 18′in V8 motoru, her milisaneyede bir duruyor. Bu, başlangıçta küçük bir rakam gibi görünse de kod, yüksek hızlarda işleniyor ve Chrome 19′daki optimizasyonlar farkı ortaya çıkarıyor.

Google’ın V8 hız testine göre tarayıcı artık 10.791 puan alıyor. Bir önceki sürümde ise puanı, 8.568 idi. Bağımızsız test Sunspider’da da Chrome 19, tüm tarayıcıların önünde bulunuyor. Chrome 19, SunSpider testinde diğer tarayıcıları geçmek bir yana, önceki sürümüne de küçük bir fark atıyor.

kaynak:hürriyet
gogle, google, gogıl, gugıl,Chromeikromi krame, crom, 19 Yeni Özellikleri, Hızı ve Değişiklikleri