Sınavına girecek öğrenciler için sınav tavsiyeleri, sınav gecesi , sınav sabahı , sınavdan önce ve sınav esnasında neler yapolması gerektiği nelere dikkat edilmesi gerktiğini anlatığım video.Videoyu beğenmeyi ve Paylaşmayı unutma !!!

Ücretsiz Abone Ol : https://goo.gl/zgONtJ

 

Her öğrenci sınavdan önce bir çok stres yaşar ve morali bozulur . Ertesi sabahı iple çeker bir yandanda hiç gelmese diye umutlanır.
İşte bu videoda bir sınavdan önce neler yapılması gerektiği konusunda fikirlerimi paylaştım.

Öncelikle sınavdan önceki gece uykuyu sorun edip erkenden uyumayın. Her zaman ki saatte yatın. Sonra yatakta bir sağa bir sola dönüp saati gece yarısı yapmayın. Sabah hortlak gibi yorgun kalkmanıza sebep olabilir. Sınavda lazım olacak eşyalarını önceden hazırlayın. Kalem , silgi, kalemtıraş ve başka lazım olacak eşyalarınızı hazırlayın. Kimlik belgenizi unutmayın sonra gereksiz stres ve adrenalin olmasın. Sınavdan önceki gece ders çalışmanıza gerek yok. Biraz eğlenin kendinizi fazla yormayın.

Sabah güzel bir kahvaltı yapın çok yiyip abartmayın. Karnınız falan ağrır alışkın olmayınca sorun olabilir. Hergün kahvaltı yaptğınız gibi kahvaltınızı yapın. Hava şartlarına uygun ve rahat olacağınız kıyafetler giyin. Süslü olsun diye şık olmak için uğraşmayın rahat olun. Ailenizle gitmenize gerek yok. sonra sınav aralarında sizi kasmasınlar. Eğer destek veren moral veren bir aile ise beraber gitmenizde kesinlikle sorun olmayacaktır.

Sınav esnasında kafanız karışır terleme basarsa derin nefes alın rahatlayın ve tekrar devam edin. Bir soruda fazla takılmayın. Zamanız genel olarak yetecektir. acele edipte sorulara yanlış cevap vermeyin. Altı çizili koyu yazılmış yerlere dikkat edin.
Aşağıdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Sıanv aralarında sorular hakkında konuşup moralinizi bozmayın. Meraklı arkadaşlardan uzak durmaya gayret gösterin. İhtiyaçlarınızı giderin birşeyler atıştırabilirsiniz.

Hepiniz çok seviyorum ve sınavda yürekten başarılar dliyorum.
Teog akşamı ne yapmalıyım
Teog Günü ne yapmalıyım ne giymeli ne yemeliyim
Teog sınav esnasında neler yapmalıyım
Teog aralarında ne yaplayım


TÜM 8.sınıf TEOG Videoları : https://goo.gl/DRtWse
Tüm 5.Sınıf Videoları İçin : https://goo.gl/pyhUHN
Tüm 6.Sınıf Videoları İçin : https://goo.gl/tqsT9W
Tüm 7.Sınıf Videoları İçin : https://goo.gl/wObIfg

Web : http://goo.gl/LfXkzZ
Facebook : http://goo.gl/cj9UAa
Twitter : http://goo.gl/o1fChC
İnstagram : http://goo.gl/oWPF4j

Açıklama ve Etiketler
Bu sayfada bir garip matematikçiye ait matematik ders anlatım videolarına ve rehberlik motivasyon videolarına ulaşabilirsiniz . Tüm abonelikler ücretsizdir.

Ve bir kaç soru

TEOG nedir ?
TEOG'da standart sapma var mı ?
1. TEOG mu 2. TEOG mu daha fazla puan getiriyor ?
TEOG'da hangi konudan kaç soru çıkıyor ?
Taban puan nedir ?
Yüzdelik dilim nedir ?
TEOG'da tercihlerimi hangi yüzdelik dilime göre yapacağım ?
YEP nedir ?
TEOG sınavında nelere dikkat edilmeli ?
TEOG yerleştirmeleri neye göre yapılacak ?
TEOG 2015'te puan eşitliği durumunda ne oluyor ?
TEOG 2015 tercih ve yerleştirme kılavuzuna nereden bakabilirim ?
TEOG yerleştirmeleri YEP'e göre yapılıyorsa, neden yüzdelik dilimlere göre tercih yapıyoruz ?
Taban puanlar nasıl belirleniyor ?
MEB'in yayımlamış olduğu TEOG yerleştirme tanıtım videosuna nereden bakabilirim ?
Okul türleri hakkında bir bilgim yok, ne yapabilirim ?
Hangi okul türünü seçmeliyim ?

birgaripmatematikci, matematik konu anlatımı, Ortaokul Matematik, 8.sınıf, teog, TEOG gecesi, teog esnasında neler yapmalıyım, Teog tavsiyeleri, Teog günü, Teog birgaripmatematikci, teog puan hesaplama, teog sınav soruları, Teog Hakkında, teog sonuçları, teog için öneriler, teog gireceklere tavsiyeler, teog sınavı tavsiyeler, teog öğrencilerine tavsiyeler, sınav motivasyonu için, başarı öyküsü, teog motivasyon, teog'a nasıl hazırlanılır, teog matematik, teog a giren öğrenciler,